Співаючі чаші: як обрати, де купити, як навчитися грати

Співоча чаша – древній цілющий інструмент, який сьогодні вкрай популярний. Найчастіше чаші використовують як інструмент для медитацій, концертів та як езотеричний музичний інструмент.

Все в нашому світі має хвильову природу. Не тільки звук, але і колір – це хвилі. Існують хвильові практики, які благотворно впливають на здоров’я людини. Чаші можуть виробляти хвилі та вібрації, що благотворно впливають на здоров’я людини: як фізичне так і енергетичне.

Вважається, що співюча чаша виготовляється зі сплаву 5 або 7 металів: основа – мідь, з додаванням олова, цинку, заліза, золота, срібла і нікелю. Такий сплав має назву Панчалоха. Але традиційні рецепти загублені, оскільки останні майстри залишили цей світ понад 50 років тому. “Правильними” автентичними чашами вважаються антикварні чаші. Знайти їх дуже важко, оскільки нові вироби спеціально зістарюють, для того, щоб ввести покупців в оману.

Сьогодні співаючі чаші використовують для медитацій, масажів і концертів.

Лікування співаючими чашами

Найбільшого поширення співаючі чаші мають в Тибеті і Непалі. Вважалося, що така чаша була в кожній родині і використовувалася за прямим призначенням – для приготування їжі. Після того, як людина їла з цієї чаші – він видужував.

Співаючі чаші, як і інші обертонові інструменти (гонги, тибетські дзвіночки, каратали) діють на трьох рівнях:

 • Через Звук, який заспокоює нервову систему);
 • Через Вібрацію, яка проходить по всьому тілу здійснює мікромасаж;
 • Через Цілісність: об’єднуючи звук і відчуття. Саме це відчуття цілісності дає максимальний оздоровчий ефект.

Також вважається, що чаші благотворно впливають на тонкі тіла людини.

У сучасній медицині існує напрямок – звукова терапія. Зараз інтенсивно ведуться дослідження впливу вібрацій і звуку на людське тіло. Уже сьогодні звуковими хвилями заліковують рани і покращують загальний стан організму. Медики впевнені, що майбутнє за хвильової медициною.

А сьогодні будь-хто може спробувати вібраційний масаж з співаючими чашами та іншими обертоновими інструментами. Різниця приголомшлива!

Види співаючих чаш

Сьогодні покупці та практики орієнтуються більше не на сплав, а на звукові якості інструменту. Так що сьогодні в Індії та Непалі можна знайти сучасні набори чаш з різною тональністю. Для масажів і не тільки.

Чаші бувають:

 • Литі – мають одну тональність. Дуже гарні для медитації.
 • Ковані сучасні – мають більш багате звучання і кілька тонів. З таких ча їсти і пити не можна.
 • Ковані антикварні – найцінніші чаші, що володіють цілющим ефектом.
 • Кришталеві – красиві чаші, які використовують в концертах і медитативних сесіях.

Для концертів найважливішим фактором є приємне звучання та розслаблюючу дію.

Масажі можна робити кованими чашами.

Тональність співаючих чаш

Однією з характеристик чаш є її тональність. Їх порівнюють з чакрами і вібраціями планет. Інколи підбирають під потальність чакр.

Але для звичайного користувача важливо відчути – чи подобається йому особисто звук чаші чи ні. Причому бажано пограти і послухати в різний час доби.

Як навчиться грати на співаючої чаші?

 1. Тримайте чашу на відкритій долоні. Але не торкайтеся чаші пальцями – це глушить вібрацію.
 2. Стік тримайте вертикально підлозі (він торкатиметься чаші в самому випуклому місці – не обов’язково по краю)
 3. Уявіть, що вам потрібно стіком стерти з чаші наліт і починайте рівномірно водити за годинниковою стрілкою. Від тертя стіку об чашу буде народжуватися звук.
 4. Якщо ви хочете послухати звучання чаші не тримайте її до одного вуха – піднесіть до чола (але не торкайтеся) – так ви почуєте звук однаково обома вухами.

Купити співочу чашу, а також інші обертоновоі інструменти, такі як тибетські дзвіночки і Каратали можна на сайті.


RussianUkrainian